1-700-500-549 
בלוג

זכוכית - לחרוט או לצפות?

לחרוט או לצפות, זאת השאלה!
 
השימוש בזכוכית בבניינים חדשים ובפרויקטים לחידוש מבנים ממשיך לצבור תאוצה ולאו דווקא עבור מפתחים חיצוניים בלבד. כיום ניתן לראות יותר ויותר מחיצות זכוכית וקירות זכוכית בבתים, במשרדים, בלובי בניינים, במעקות מדרגות ועוד. מדוע? הזכוכית היא חומר מצוין להעברת אור טבעי, היא מעניקה תחושת מרחב וגודל והיא פשוט יפה לעין. השאלה הנשאלת היא – האם הזכוכית השקופה מספיקה?


ציפוי מגן דקו לעיצוב ופרטיות דגם Blocks

התשובה לכך היא לא בהכרח. ישנם מקרים בהם נדרשת זכוכית שקופה ולעיתים יש צורך בעיצוב מיוחד ואישי כדי להעניק לחלל תחושת פרטיות, להפחית סנוור, להפחית חום או פשוט כדי לעצב, למתג או לייחד את הבית או המשרד. הטרנדים הכי חמים של תעשיית הזכוכית נחשפים בתערוכות בינלאומיות (כדוגמת התערוכה במילאנו) ושם מודגמים אין ספור חידושים. אם בכל זאת מתחשק לכם לעצב מבלי לשלם כל כך הרבה כסף על זכוכית חרוטה או מותזת, אנחנו נראה לכם מה אתם יכולים לעשות, אפילו בעצמכם.


ציפוי על גבי זכוכית רגילה בקלות ובמהירות

ככלל, ישנן שלוש דרכים לשינוי מראה הזכוכית. האחת באמצעות חריטה או התזת חומר על גבי הזכוכית, השנייה בהדפסה ישירה על גבי הזכוכית והשלישית, באמצעות ציפוי דקורטיבי. לשלוש האפשרויות הללו יש השפעה גם מבחינת עלויות , תחזוקה, מגוון אפשרויות העיצוב הקיימות וגם מבחינת שמירה על איכות הסביבה ושווה לבחון זאת לפני החלטה.

עלות של חריטה על גבי זכוכית, התזת חול, הדפסה ישירה או שימוש בחיתוך וטקסטורות ייחודיות של זכוכית, גבוהה בשל החומר, זמן העבודה וההתקנה. בנוסף, אם מסיבה כלשהי הזכוכית נשברת, או המידות שנלקחו לא התאימו לבסוף ויש צורך להחליף את הזכוכית, העלויות לתיקון גבוהות אף הן.
מחירו של ציפוי דקורציה לזכוכיות וחלונות נע סביב 120-220 שקלים למ"ר והוא מותקן בקלות, אפילו בשיטת ה-DIY, בפחות משעת עבודה, ללא צורך בהובלה או עבודת בינוי מיוחדת.


ציפוי מותאם לבתי קפה ועסקים לאוירה ועיצוב

התאמה לטרנדים בעולם העיצוב חשובה לא פחות. אחד החסרונות הבולטים בזכוכית חרוטה, מודפסת או בהתזה הוא העובדה שלא ניתן להחליף בתדירות גבוהה את העיצוב, הן בשל העלות הגבוהה הכרוכה בהחלפה והן בשל המורכבות בביצוע העבודה. לכן, רוב העיצובים נותרים למשך שנים ארוכות, גם כשהם כבר אינם עדכניים.
לעומת זאת, ציפויים דקורטיביים מגיעים במגוון עצום של דוגמאות, צבעים, טקסטורות, סגנונות ואפשרויות והם ניתנים להסרה קלה ומהירה, בדיוק כפי שהותקנו. בדרך זו ניתן אחת לכמה עונות לבצע שינוי, להתעדכן, לשדרג ולעצב מחדש חללים רבים בדירה או בארגון במהירות וללא הוצאות גבוהות מדי והזכוכית שמתחת נותרת כפי שהיא ולא צריך להחליפה.


ציפוי מגן דקו בסגנון וירטאז' - ניתן להסרה והחלפה בכל טרנד אחר

עיצוב באמצעות זכוכית בהתזה, הדפסה או חריטה יכול להיות נפלא וייחודי אך כשמדובר בעיצוב בהתאמה אישית או בבקשה מיוחדת, זה עלול להיות מורכב ומצריך פניה לאומן מיוחד.
בציפויים הדקורטיביים המותקנים על גבי זכוכיות רגילות אפשר להגיע לכל עיצוב או דוגמא וגם לעצב באופן אישי הדפסות יצירתיות ומקוריות המותאמות לכל דמיון או רצון, וכל זה בעלות נמוכה יחסית ובזמינות גבוהה.
 תחזוקה וניקוי של זכוכית עם חריטה או התזת חול יכולה קצת לאתגר כשמדובר בכתמים או הצטברות אבק ולכן חשוב לנקות עם שואב אבק או מטליות מיוחדות.


ציפוי מגן דקו לחדר האמבטיה - פרטיות ועיצוב בטעם אישי

ציפוי דקורטיבי נוטה להיות פחות רגיש לטביעות אצבעות, אבק וכתמים והוא עמיד יותר בפני ניקוי פשוט במטלית לחה ויבשה. אין צורך בנוזלי ניקוי מיוחדים או מכשירים.


לסיכום, לא חייבים להישאר עם הזכוכיות השקופות ואפשר ואפילו כדאי להכניס הביתה או למשרד יותר אור, צבע וגוונים שעושים את החיים יפים וצבעוניים יותר. עם זאת חשוב לבדוק את כל האפשרויות העומדות בפניכם ולקבל את המקסימום שאפשר במינימום זמן ועלויות.