1-700-500-549 
http:wwwsunshieldcoil-category-safety

עיכוב פריצה

הרתעה או התרעה?בכל הקשור לאבטחת בתים, עסקים ומבנים מפני פריצות וגניבה, יש אין ספור מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה וטכנולוגיות מתקדמות שנועדו להרתיע את הפורצים. האם די בזה? פורץ מיומן לא נרתע, הוא מוצא דרכים יצירתיות לפריצה גם במגבלות הזמן שהוצבו על-ידי מערכות האזעקה, הוא יודע כיצד לתמרן ויכול להצליח לצאת עם שלל מכובד עוד לפני הגעת צוות המוקד אל הדירה


ניסיון פריצה שנכשל בחנות נוחות הודות לציפוי מגן ביטחון 350 מיקרון 
 

מה מניע את הפורץ? 

פורץ מחפש את ההזדמנויות הקלות והפשוטות ביותר הנקרות בדרכו כדי לחדור לבתים ומבנים. הזדמנות קלה, או כזו שלכאורה נראית קלה לפריצה, היא חלון זכוכית למשל. בעיני הפורץ מדובר בשבירה בלבד, בפרט שאין בנמצא אמצעי מיגון כגון סורגים או מפתחים מורכבים מדי. כיום בעידן שבו הזכוכית תופסת מקום נכבד בעיצוב, בתי עסק ובתים רבים משלבים חלונות גדולים בקירות, כך שגם התוך המנצנץ ותכולת הבית חשופים יותר לעיני כל.

   

הדרך הטובה למנוע מפורץ להיכנס אלינו הביתה, היא שילוב בין מערכות עיכוב והתרעה. הכוונה היא לגרום לפורץ, שיתכן ולא נרתע ממצלמות או אזעקות, להתעכב מחוץ לבית ולבזבז זמן יקר, ובעקבות כך "לחשב מסלול מחדש". תפקיד המערכות לגרום לפורץ להתאמץ ובכך לחשוב פעמיים האם נכון לו להמשיך בתוכנית המקורית שלו. הפתרון האידיאלי לכך הוא באמצעות טכנולוגיית ציפוי הזכוכית. מדובר ביריעת ביטחון שקופה בעובי של 100, 200 או 350 מיקרון, שכבת פוליאסטר גמישה, שאינה נראית כלל לעין ומשמשת בשעת אמת כגורם ההפתעה לפורץ, גם אם הוא מיומן מאוד. היריעה השקופה מוצמדת לחלון ומעניקה תחושה שזהו חלון רגיל לחלוטין, אך למעשה ברגע שהפורץ ינסה לשבור את החלון הוא יתקל בקושי רב לחדור לצד השני ויאלץ להפעיל כוח רב וליצור רעש גדול, כל זה כשמערכות ההתרעה כבר מתחילות לפעול. מדובר בעיכוב אפקטיבי מאוד שכן אם הפורץ יתעקש להמשיך ולנסות לשבור את החלון, הוא עלול להיתפס ואם הוא יתייאש וילך, הרי שאנו יכולים להישאר שקטים, זה כנראה יהיה הניסיון האחרון שלו במקום.

יתרונות ציפוי מגן ביטחון - לא רק לעיכוב פריצה  יש לציפוי מגן הביטחון יתרונות רבים נוספים, אחד מהם הוא בתחום האסתטי. כך לדוגמא, שימוש בציפוי מונע את הצורך בסורגי ברזל שלרוב אינם אסתטיים וחוסמים את תחושת המרחב והחופש. בנוסף, הציפוי מעניק הגנה מצוינת מפני פציעות מרסיסים בזמן שבירה או התרסקות הזכוכית, אם כתוצאה ממפגע פיזי (התנפצות, הדף) או כתוצאה מפגעי טבע (רעידת אדמה, רוחות חזקות) מאחר ושברי הזכוכית נותרים דבוקים לציפוי ואינם חודרים למרחב הדיור ואינם יכולים לפצוע. כמו כן, הציפוי מתאים להגנה על ילדים מפני פציעות זכוכית בבית ונעשה בו שימוש רב בהתקנה על מראות, חלונות ומחיצות זכוכית בבתים פרטיים, בתי ספר, גני ילדים ומעונות.


דלת זכוכית לאחר נפילת קסאם, התפזרות הרסיסים נמנעה באמצעות ציפוי מגן בטחון 100 מיקרון
 


מה חברות הביטוח וגופי הביטחון אומרים?  

ציפוי בעובי 350 מיקרון מוכר ומאושר על-ידי חברות הביטוח כתחליף לסורג הברזל. בנוסף, ניתן לשלב את פתרון ציפוי מגן הביטחון במערכת עיגון מכאנית או פלסטית במטרה להגביר את יכולות הציפוי בשעת ניסיון פריצה או בעמידה בלחצים פיזיים כבדים.

הפתרון מומלץ ע"י משרד בטחון הפנים ומותקן בקרב מגוון רחב של ארגונים ומוסדות ברחבי הארץ ובעולם וביניהם מבני שגרירויות בינ"ל, מוסדות ציבור וממשלה, מוסדות חינוך, בתי חולים, מוזיאונים ועוד. 

 

 

ניסיון פריצה שנכשל הודות לציפוי מגן ביטחון