1-700-500-549 
בלוג

מוכנים לחורף?

מתקרר, קר, מתחמם!


החגים עברו והסתיו כבר כמעט ומפנה את דרכו לחורף. ככל שמזג האוויר בחוץ מתקרר, כך גובר החשק והצורך לאווירה חמימה ונעימה ככל האפשר בבית. איך תעשו זאת בקלות, בעלות מינימלית וללא מאמץ? במיוחד בשבילכם, כל הטיפים וההמלצות לחורף מפנק
 
עונת החורף מזמנת תקופה שבה מתכנסים יותר בבית, סביב קנקני תה מהבילים ותחת שמיכות רכות, הילדים מנעימים את זמנם במשחקי קופסא על השטיח ולכם יש זמן ליהנות מזמן איכות משפחתי. השעות הרבות יחסית שבהן אתם מבלים בבית לעומת חודשי הקיץ, צריכות לעבור בצורה נינוחה ונעימה ככל האפשר, בעיצוב שמעניק תחושה חמימה ומלטפת והכי חשוב – בלי הוצאות מיותרות או גבוהות מדי. אז איך עושים תכנון חכם להיערכות לחורף? 

בטיחות – בחורף ישנו שימוש גובר באמצעי חימום כגון תנורי גז, מפזרי חום או  שמיכות חשמליות שעלולים להיות מסוכנים. בדקו מבעוד מועד את תקינות המכשירים שלכם או העדיפו אמצעי חימום בטוחים יותר כגון מזגן או רדיאטור. חשוב להחליף את הסוללות בגלאי העשן ולבדוק גם את תקינות כבלי ומערכת החשמל בבית ולהתאים אותם לצריכה הגוברת בחורף. כמו כן מומלץ לקבע חפצים שעלולים לעוף ברוח כגון עציצים או מתקני גינה ולגזום עצים הקרובים לכבלי חשמל.

נזילות ותקלות - הקפידו לבדוק את גג הדירה או הבית כדי למנוע נזילות מהגשם, איטמו רעפים או מקומות המועדים לדליפות אוויר וודאו כי התריסים וחלונות הבית תקינים. בנוסף מומלץ לבדוק צנרת ופתחי ניקוז בבית ובמכשירים חשמליים כמו מכונת הכביסה או המדיח כדי למנוע סתימה או הצפה מיותרת.

עיצוב – אם צבע הקירות הינו לבן, אולי הגיע הזמן לשנות אוירה? זה לא אומר שתצטרכו עכשיו לצבוע מחדש את הקירות או חלילה להשקיע כסף בעיצוב. אחד החידושים הבולטים כיום מבוסס על סדרות של ציפויים ייחודיים לקירות ולריהוט, עם אין סוף דגמים וצבעים. הציפוי מאפשר לכם להחליף מראה של קיר אחד, דלת או רהיט, להכניס צבעים חמימים יותר הביתה ולהעניק לבית מראה חדש בעלות מזערית. תוספת של שטיח קטן בחדרי הילדים, עיטור הספה בכריות נוי רכות בגוונים מעושנים של כחול, ירוק, אדום, כתום, הוספת סלסלת קש גדולה עם כירבוליות צבעוניות לצד השולחן בסלון ואתם זוכים באוירה חורפית מושלמת ונעימה.  

שימור אנרגיה וחום – פתחי האוורור חשובים בזמן חימום הבית אך שימוש לא נכון בהם יוביל לבריחת אנרגיה. כדי להימנע מבזבוז חשמל וחום רצוי לסגור דלתות חדרים שאינם בשימוש באותו זמן נתון או של חדרי האמבטיה, לבדוק אם יש מקורות לדליפת אויר בחלונות או בדלתות ולהשאיר פתח אוורור אחד קטן בחדר המרכזי בו פועל החימום. דרך יעילה נוספת לשימור האנרגיה היא באמצעות ציפוי מגן שמש לחלונות. הציפוי המוצמד לזכוכית הינו בעל יתרון כפול – בחורף הוא מסייע במניעת בריחת החום מהפנים אל החוץ ובקיץ הוא מונע מחום השמש להיכנס אל תוך הבית. ציפוי מגן שמש מעניק פתרון מהיר ומיידי לחיסכון בעלויות החשמל והוא שקוף ומותאם לכל סוגי החלונות. הטמפרטורה הרצויה לחימום אגב, עומדת על 25 מעלות בלבד.

כלי מעניין נוסף שמסייע לשמור על הטמפרטורה החמה בבית הוא דווקא מאוורר התקרה. ישנם דגמים מסוימים שהסיבוב בהם הינו דו כיווני, כך שאם סיבוב המאוורר יהיה עם כיוון השעון (ולא נגד כיוון השעון כפי שנדרש בקיץ) האוויר החם יעלה למעלה ויופץ בכל הבית.

אם כך לסיכום, אפשר ליהנות עם המשפחה מהעונה שמעניקה את התחושה הביתית והנפלאה ביותר בשנה, בעיצוב מחודש ובחיסכון משמעותי של אנרגיה וכסף. 

תיהנו :)